Projektas „Sveikai valgau, daugiau judu – kietas esu“ mokykloje

Šiais mokslo  metais mūsų mokyklos  sveikatą stiprinančios grupės mokytojos vykdė projektą „Sveikai valgau, daugiau judu – kietas esu“ .

 Projekto tikslas – suteikti mokiniams žinių ir supratimo fizinio aktyvumo ir sveikos mitybos temomis, kad tai peraugtų į kasdienį įprastą gyvenimo būdą, apimantį mitybos ir fizinio aktyvumo įpročius sveikatos gerinimo labui ir kad  mokiniai suprastų, kaip tarpusavyje susiję mityba, fizinis aktyvumas ir sveikata.

 

Atsižvelgdamos į savo mokyklos prioritetus, sveikatą stiprinančios grupės narės lapkričio 7-8 ir 10 dienomis vykdė projekto veiklas – vedė integruotas pamokas.

Lapkričio 7 dieną 7a ir 7c klasės mokiniams, lapkričio 8 dieną 7b klasės mokiniams vyko netradicinės pamokos tema: „Taisyklinga mityba. Valgymo sutrikimai“. Mokiniai pamokose išsiaiškino, kokių būna valgymo sutrikimų, kaip juos atpažinti ir kokios gali būti priežastys. Apie įvairias ligas, susijusias su valgymo sutrikimais, kaip antai – anoreksija, bulimija, kalbėjo mokyklos sveikatos priežiūros specialistė Jurgita Skujienė.

Lapkričio 8 dieną 6a, 6b, 6c klasių mokiniams vyko netradicinės kūno kultūros pamokos IT klasėje. Mokiniai dar kartą prisiminė sveikos mitybos piramidę, naudodamiesi  ja sudarinėjo  dienos meniu. Aptarė, kokią įtaką sveikatai turi mitybos įpročiai, kaip jų laikytis ir kas gali nutikti, kai valgome bet ką ir bet kaip. Atsakinėjo į įvairius klausimus, susijusius su sveika mityba. Šias pamokas vedė  mokytoja L.Kėželienė. Lapkričio 8 dieną 5a klasės mokiniams pamoka vyko ,,Saulės“ gimnazijos stadione, kur mokiniai aptarė sveikos mitybos piramidę, skaičiavo savo žingsnius ir išsiaiškino, kiek jiems reikia per dieną jų praeiti.

Lapkričio 10 dieną vyko integruotos kūno kultūros ir sveikos mitybos pamokos sporto salėje 2- 4 klasių mokiniams: 1 pamoka – 2a, 2b, 2c ; 2 pamoka – 4a, 4b, 4c; 3 pamoka – 3a, 3b klasėms. Šių klasių mokiniai susipažino su sveikos mitybos piramide, sprendė kryžiažodžius, atsakinėjo į klausimus, dalyvavo įvairiose estafetėse, parodė savo išradingumą, miklumą ir greitumą. Pradinukai buvo  apdovanoti padėkomis. Šias pamokas vedė kūno kultūros mokytoja Laima Kėželienė,  mokyklos sveikatos priežiūros specialistė Jurgita Skujienė.

Mokyklos sveikatą stiprinančios veiklos grupė aptarė projekto veiklų tikslingumą, mokinių įsitraukimą į veiklas, susidomėjimą, įvertino  Bendrųjų kompetencijų  ir gyvenimo įgūdžių ugdymo   programos sveikatos stiprinimo kompetencijos tobulinimo galimybes mokykloje.

 

Mokyklos sveikatą stiprinančios veiklos grupės

koordinatorė Laima Kėželienė

[Best_Wordpress_Gallery id=”4″ gal_title=”Sveikai valgau, daugiau judu – kietas esu“ mokykloje”]

Įrašas paskelbtas temoje Informacija, Naujienos, Projektai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.